• kontakt@programzysk,pl

Dziś opowiem ci o przedsiębiorczości – co to takiego?


Czy wiesz, co to jest przedsiębiorczość? Jakie cechy powinien posiadać dobry przedsiębiorca? Czy masz pomysł na biznes? Jeżeli tak, to zapraszamy Cię do dalszej lektury.

Czym jest przedsiębiorczość?

Przedsiębiorczości to cecha charakteru każdego lidera. Osoby przedsiębiorcze nie czekają, tylko biorą los w swoje ręce i działają. Dzięki przedsiębiorczości, można zrobić wiele rzeczy. Nieważne czy jest to praca na studiach, czy też praca na etacie. Żeby osiągnąć sukces, trzeba przede wszystkim posiadać pomysł na biznes – czyli wiedzieć, co chcemy sprzedawać – zapewnia Antonina Baniak. Trzeba również mieć pomysł na sprzedaż danego produktu bądź usługi.

przedsiębiorczość
przedsiębiorczość

Co zrobić jeśli nie jesteś przedsiębiorczy?

Zastanów się, dlaczego tak jest. Czy jest coś, co przeszkadza Ci w przedsiębiorczości? Unikaj przesadnie rozbudowanych planów i pomysłów. Dopiero po ich realizacji można myśleć o dalszym rozwoju – podkreśla Baniak. Stawiaj sobie proste cele i realizuj je krok po kroku. Chaos i brak planu działania może zniweczyć nawet najlepszy pomysł na biznes.

planowanie

Jak rozwijać postawę przedsiębiorczości?

By rozwijać przedsiębiorczość należy być zmotywowanym i tego chcieć. Osoby ze słomianym zapałem bardzo szybko się wypalą i znudzą. Osoba przedsiębiorcza nawet kiedy zaliczy potknięcie lub odniesie porażkę, wyjdzie z tego doświadczenia silniejsza i bogatsza o nowe wnioski, które z pewnością wykorzysta w planowaniu kolejnych działań.

Do przedsiębiorczego ducha, o którym mowa wcześniej należy także przyłączać się do lokalnego środowiska przedsiębiorców. To oni są Twoimi mentorami i bardzo często pomysłodawcami ciekawych wydarzeń (na przykład targów pracy, spotkań z liderami opinii i innych), na które warto zawitać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *